در حال بارگیری...
skyfront
15 ژانویه

شکستن رکورد مداومت پروازی ربات های پرنده توسط استارت آپ SKYFRONT

رکورد مداومت پروازی مولتی روتورها که تا چندی پیش در اختیار یک شرکت چینی بود دوام طولانی نداشت و استارت آپ Skyfront که در کالیفرنیا فعالیت می کند با انتشار فیلم بالا مدعی شد که ربات پرنده ی ساخت آن ها ۳ساعت ۴۳دقیقه پرواز می کند. رکورد مداومت پروازی تا پیش از این با ۳ ساعت پرواز مداوم در اختیار شرکت Foxtechhobby بود.

افزایش مداومت پروازی می تواند صنعت ربات های پرنده را متحول کند و صنعتگران را بیش از پیش برای استفاده از این تکنولوژی جدید در حوزه کشاورزی و بازرسی ترغیب کند.

مداومت پرواز طولانی تر زمان تعویض باتری را از بین می برد و به کاربر اجازه می دهد تا فعالیت پربازدهی از یک پرواز خود داشته باشد.

drone

معمولا هواپیماهای بدون سرنشین بال ثابت که معمولا از سوخت های فسیلی استفاده می کنند مداومت پروازی بالایی دارند اما آن ها نمی توانند همانند مولتی روتورها شناور باشند و همین موضوع سبب کاهاش کارایی آن ها می شود و شرکت های تولید کننده را وادار به ساخت مولتی روتورهایی با مداومت پروازی بالا می کند.

مدیر شرکت SkySpece که یک شرکت تعمیر و نگه داری توربین های بادی است گفته افزایش مذاومت پروازی مولتی روتورها راندمان کاری آن ها را افزایش می دهد، برای بازرسی کامل یک توربین بادی گاهی نیاز است تا ۱۲ بار باتری پرنده تعویض شود تا عملیات خود را کامل انجام دهد اما محصول جدید  Skyfront حل کننده ی چالش های این شرکت می باشد.

از دیگر مزیت های این پرواز های طولانی مدت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تکمیل ماموریت در زمان سریعتر
  • قابلیت انجام ماموریت های متنوع
  • توانایی کشف مناطق غیرقابل دسترس
  • عملکرد بهتر و شناوری بیشتر نسبت به بال ثابت ها

عملکرد خوب این پرنده در شرایط عملیاتی باعث شده تا شرکت های فعال در این عرصه از این محصول استقبال بی نظیری کنند و برای استفاده از این محصول در کار خود اعلام آمادگی کنند.

دیدگاه خود را بنویسید