در حال بارگیری...
15 ژانویه

پرنده جدید شرکت PARROT به منظور استفاده در کشاورزی

همانطور که می دانید parrot یک کمپانی حرفه ای در زمینه تولید اسباب بازی است و بعد از سال ها فعالیت اکنون تصمیم گرفته است تا وارد بازار حرفه ای ربات های پرنده شود. شاید این کار قدری عجیب برسد اما قابل پیش بینی بود زیرا این تغییر رویکرد را در سایر کمپانی ها نیز مشاهده کرده بودیم. کمپانی هایی که با رویکرد ساخت وسایل سرگرم کننده مطرح شدند و بعد از آن به ساخت محصولات حرفه ای تر با کارایی تخصصی تر پرداختند.

bluegrass

هفته گذشته کمپانی Parrot دو محصول حرفه ای با کاربری خاص معرفی کرد. در ویدئوهای منتشر شده کاربری آن‌ها تا حدخوبی مشخص شده است. اولین پرنده ای که به ویژگی آن خواهیم پرداخت Parrot Bluegrass است. پرنده ای ایمن و حرفه ای برای کاربری کشاورزی، پیش از این نیز از کاربرد پهپادها در کشاورزی گفته ایم و به طور کلی می توان کاربری پهپاد در کشاورزی را به دو دسته تقسیم کرد. استفاده از پهپاد به منظور سمپاشی و آنالیز و سنجش محصولات، در کاربری اول از پهپادهای پر قدرت استفاده می شود تا وزن بیشتری را حمل کنند اما برای سنجش و آنالیز محصول تنها یک پرنده با قابلیت حمل دوربین کافی است البته در کنار پرنده باید یک نرم افزار قابل برای پردازش و آنالیز وجود داشته باشد.

این پرنده می تواند با یک بار شارژ و قرار گرفتن در ارتفاع ۷۰ متری کار تصویربرداری از ۳۰ هکتار زمین را انجام دهد. مداومت پروازی این ربات پرنده در شرایط عملیاتی حدود ۲۵ دقیقه می باشد. کاربری Bluegrass بسیار ساده طراحی شده است تا قابل استفاده برای تمامی کشاورزان باشد. این پرنده برای پرواز اتوماتیک خود از اپلیکیشن Pix4D بهره می برد و کاربر می تواند منطقه ی مورد نظر را بر روی نقشه انتخاب منتظر پرواز اتوماتیک پرنده باشد. البته می توان با توجه به دقت مورد نیاز و نوع محصول می توان پارامترهای پروازی را تغییر داد.

این پرنده یک دوربین ۱۴ مگاپیکسلی HD در جلوی خود دارد، علاوه بر GPS در زیر این پرنده ۴ سنسور قرار داده شده است تا تصاویری در چهار طیف سبز، قرمز، Red Edge و near infrared ثبت کند. در کنار این مجموعه یک دوربین RGB نیز قرار دارد همچنین در قسمت بالای پرنده یک سنسور تشخیص میزان نور خورشید نیز قرار گرفته است تا شرایط نور را به صورت خودکار تشخیص دهد و داده ها را در حافظه ی داخلی ۶۴GB خود ذخیره کند.

پرنده کشاورزی

بعد از ضبط تصاویر نوبت به آنالیز و پردازش آن می رسد این کار از طریق پلت فرم آنلاین +AIRINOV FIRST انجام می شود و خروجی آن می تواند تصاویری باشد که اطلاعاتی از کیفیت محصول و میزان تراکم آفت ها باشد که شناخت هر یک از این پارامترها می تواند در بار آوردن محصولات با کیفیت کمک شایانی کند. این پرنده از ماه آینده وارد بازار می شود و در صورت اعلام رضایت کاربران می توان شروع بسیار خوبی برای Parrot در عرصه محصولات تخصصی باشد.

دیدگاه خود را بنویسید