پوستر برگزاری دوره قوانین ومقررات

ثبت نام دوره آموزش قوانین و مقررات هوایی

روی لینک بالا کلیک نمائید

لینک ثبت نام 

 

چرا باید در دوره های “قوانين و مقررات هوایی و اصول ایمنی پرواز پهپادهای غیرنظامی” شرکت کنیم؟

این دوره ها یک آموزش جامع و همه جانبه برای تمامی کسانی است که می خواهند در زمینه پهپاد فعالیت داشته باشند.
برگزاری این دوره ها و تمامی امور ساماندهی بکارگیری پهپاد با کاربرد غیرنظامی تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری انجام می گردد.
شرکت در دوره های مقررات هوایی برای عموم آزاد است و همه گروه ها از جمله:

۱- دانشجویان، اساتید دانشگاه، پژوهشگران، محققین و علاقه مندان به حوزه های هوایی و کسب و کارهای دانش بنیان

۲- مدیران و کارشناسان صنایع و شرکت های دولتی و خصوصی (در حوزه های صنعت، معدن، عمران، کشاورزی، محیط زیست، برق منطقه ای و . . .)

۳- اعضای بیش از ۳۹۳ اتحادیه فیلم برداران و عکاسان شهرستان ها (آتلیه داران) و فیلم برداران و عکاسان مجالس و مراسم

۴- متخصصان مراکز وابسته به صدا و سیما، سینما گران، فیلمسازان، مستند سازان و اصحاب رسانه و خبر

۵- نهادهای امدادی، هلال احمر، آتش نشانی، یگان های حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی، جنگلبانی و حراست ها

۶- نقشه برداران، متخصصان GIS، کارشناسان ثبت املاک و کاداستر، واحدهای GIS شهرداری ها، بنیاد مسکن، نفت و گاز، آب و برق، سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی

می توانند در این دوره ها شرکت کنند…

دوره های مقررات هوایی یک راهنمای جامع و فشرده برای تمامی کسانی است که به نوعی با پهپاد سروکار دارند و یا می خواهند به این عرصه وارد شوند.

مهمترین مواردی که می توان برای لزوم حضور در این سمینارها برشمرد عبارتند از :

کسانی که به پهپادها علاقه مند هستند و می خواهند اطلاعات کلی در این زمینه کسب کنند با شرکت در این دوره می توانند با انواع پهپادها آشنا شوند، گونه های متفاوت عمود پروازها را تشخیص دهند و همچنین در زمینه مولتی روتورها به شناخت ساختار آنها، اجزا و زیرسیستم ها شامل انواع سنسورها و سنجشگرها، لیزر اسکنرها، سامانه های طیف سنجی و مغناطیس سنجی، ثقل سنجی و تشعشع یابی دست یابند.

کلیه افرادی که به دنبال شناسایی فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری های پهپادها هستند و یا به نوعی فکر ایجاد یک فعالیت اقتصادی مرتبط با حوزه پهپاد یا ایجاد استارت آپ را در سر می پرورانند نیز می توانند با شرکت در این دوره ها با حوزه های مختلف کاری پهپاد شامل تصویربرداری هوایی، بازرسی خطوط انتقال برق و نفت و گاز، نقشه برداری هوایی، نظارت بر معادن و دپوها، اکتشاف، کود پاشی محلولی و سم پاشی مزارع، طیف سنجی حرارتی و تشخیص آفات و تنش های آب و خاک و گیاهان، امداد و نجات، آتش نشانی، مدیریت بحران، حمل بار و تبلیغات به وسیله پهپاد آشنا شوند.

شرکت کنندگان با اصول پرواز پهپادها، قوانین و مقررات پروازی و نکات ایمنی آنها و بیمه تخصصی پهپاد آشنا می شوند تا پرواز با امنیت خاطر برای خود و دیگران داشته باشند.

مقررات سازمان هواپیمایی کشوری و دستورالعمل های پروازی پهپادها، ارتفاع های مجاز پروازی، شرایط حمل و نقل پهپاد، شرایط استاندارد محیطی و رعایت نکات ایمنی جهت حفظ سلامت خلبان، انسانهای اطراف و خود دستگاه از مهمترین مواردی است که در این دوره عنوان می شود.

اگر با نحوه ثبت خلبان و پلاک پهپاد و اخذ مجوز پرواز و روند قانونی آن آشنا نیستید حتما در یکی از دوره های مقررات هوایی شرکت کنید روال ثبت کاربر و ثبت و پلاک پهپاد و فرآیند قانونی اخذ مجوز پیش از هر پرواز، مورد بسیار مهمی است که عموما عدم اطلاع کاربر آموزش ندیده از قوانین، موجب توقیف دستگاه و بعضا تشکیل پرونده قضایی می شود و عواقب امنیتی یا انتظامی به دنبال دارد.

پیش از پرواز پهپاد حتما لازم است با نقشه راه ها و حریم های هوایی و کتابچه اطلاعات هوانوردی کشور(AIP) آشنا شوید و در مناطق #پرواز_ممنوع، #پرواز_خطرناک، #پرواز_محدود و مناطق #هشدار_پرواز بدون اطلاع و کسب مجوز های لازم پرواز نکنید.

عدم اطلاع از محدودیت ها و ممنوعیت های پروازی مناطق مختلف کشور  و پرواز در آن مناطق بدون اخذ مجوزهای لازم نیز می تواند برای شما عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

در این دوره ها اصول مخابراتی و انواع فرستنده و گیرنده ها توضیح داده شده و عوامل اخلال و اختلال در پرواز پهپادها تشریح شده و در مورد جمرها توضیح داده می شود.

در ضمن گذراندن دوره خلبانی و اخذ مدرک آن مستلزم داشتن گواهینامه دوره مقررات هوایی می باشد.

مؤسسه بین المللی آسمان فتح ققنوس

تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری

لینک ثبت نام